Sprzedajesz mieszkanie? Zobacz jak zrobić to szybko i w dobrej cenie!

Wiosna i lato to czas kiedy dużo osób decyduje się na sprzedaż starego mieszania i przeprowadzkę do nowego. Co zrobić, żeby szybko znaleźć kupca i sprzedać mieszkanie w dobrej cenie? Poniżej kilka cennych rad.

1. Posprzątaj i odśwież mieszkanie przed sprzedażą.

Pierwszy i chyba najważniejszy punkt to wygląd nieruchomości. Jak w przypadku innych towarów, klienci kupują oczami. Jeżeli więc mieszkanie nie jest atrakcyjne wizualnie, większość kupców szybko się zniechęci. Poprawianie wyglądu mieszkania należy zacząć od sprzątania. Uprzątnięcie niepotrzebnych rzeczy oraz zabranie przedmiotów osobistych sprawi, że od razu stanie się ono przestronniejsze. Warto też zainwestować w odświeżenie mieszkania. Nie chodzi tu oczywiście o generalny remont ale np. odmalowanie ścian na jasne, neutralne kolory czy naprawa drobnych usterek może znacznie podnieść jego atrakcyjność na rynku.

2. Home staging.

Jak wiadomo, pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Celem home stagingu jest pokazanie potencjału nieruchomości oraz jej funkcjonalności. Warto więc zadbać aby od wejścia mieszkanie sprawiało wrażenie przestronnego. W tym celu należy zadbać o odpowiednie ustawienie mebli lub nawet wyniesienie części z nich. Kolejnym krokiem jest depersonalizacja, czyli zabranie z mieszkania lub pochowanie wszystkich pamiątek, zdjęć, rzeczy osobistych itp. Klient musi wyobrazić sobie siebie w tym mieszkaniu a wszelkie osobiste bibeloty na pewno mu w tym nie pomogą. Ostatnim krokiem jest dodanie kilku stylowych dodatków typu poduszki, narzuta, zasłony. Warto też pamiętać o przyjemnym zapachu podczas prezentacji. Przed wizytą klientów mieszkanie należy dobrze wywietrzyć.

3. Ogłoszenie mieszkania do sprzedaży.

Pierwszym krokiem jest ustalenie ceny. Nawet najbardziej idealne mieszkanie może mieć problem ze sprzedażą jeżeli cena będzie zawyżona. Aby tego uniknąć należy sprawdzić ile kosztują podobne nieruchomości i określić atrakcyjną dla kupujących cenę rynkową. Na szybką sprzedaż wpływa też odpowiednie ogłoszenie. Najważniejszą jego częścią są zdjęcia, które mają przyciągnąć uwagę potencjalnych kupujących. Jeżeli nie wiesz jak się za nie zabrać, warto skorzystać z usług profesjonalnego fotografa, który w odpowiedni sposób wyeksponuje mieszkania. W ogłoszeniu opisz najważniejsze informacje przydatne dla kupujących. Tworząc opis nieruchomości, trzymaj się faktów, ale nie zapomnij też podkreślić zalet mieszkania.

4. Promocja ogłoszenia sprzedaży nieruchomości.

Nie mniej ważnym aspektem jest promocja mieszkania w internecie. Na nic zda się praca jeśli klient nie będzie miał możliwości odnalezienia oferty. Zacząć trzeba od dodania ogłoszenia na kliku portalach internetowych (cześć z nich jest też bezpłatnych). Warto też zainwestować w lepsze pozycjonowanie oferty w serwisie.

5. Pomoc przy sprzedaży mieszkania.

Jeśli pomimo wyżej wymienionych porad nadal nie wiesz jak zabrać się za sprzedaż swojej nieruchomości, najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług pośrednika ds. nieruchomości. Biuro nieruchomości może wyręczyć Cię w przygotowaniu mieszkania do sprzedaży, a także zajmie się profesjonalnie wystawieniem ogłoszenia oraz jego reklamą.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.