Myślisz o zakupie mieszkania pod wynajem? Kwiecień to dobry czas aby zacząć działać!

Inwestycja w mieszkania pod wynajem ciągle cieszy się dużą popularnością. Inwestorzy, którzy chcą zmaksymalizować swój zysk oraz wyróżnić się na tle konkurencji  powinni już teraz zacząć poszukiwania odpowiedniej nieruchomości. Dlaczego już? Wg ekspertów najlepszym okresem na wynajęcie mieszkania jest sierpień i wrzesień.

  1. Mieszkania na wynajem najbardziej oblegane w sierpniu i wrześniu.

Jedną z przyczyn zwiększonego zainteresowania w tym czasie jest napływ studentów, który właśnie w tym okresie decydują się wynająć pierwsze mieszkanie lub zmienić dotychczasowe lokum. W tych miesiącach, inne osoby poszukujące mieszkania do wynajęcia również chętnie decydują się na przeprowadzkę. Oczywiście ze względu na duże zainteresowanie mieszkaniami w tym okresie, można też liczyć na wyższe dochody z wynajmu. Z reguły zainteresowanie wynajmem najbardziej spada zimą i latem.

  1. Poszukiwanie nieruchomości na wynajem.

Wiemy już jak istotne jest  aby mieszkanie było gotowe do przyjęcia lokatorów już pod koniec lipca. Aby jednak tak się stało należy zacząć poszukiwania już teraz! Samo przeglądanie ofert na portalach internetowych może zająć dużo czasu. Po wybraniu najbardziej interesujących mieszkań trzeba też umówić się na ich obejrzenie. Cały proces znalezienia odpowiedniej nieruchomości można też usprawnić współpracując z pośrednikiem ds. nieruchomości.

  1. Formalności związane z zakupem mieszkania pod wynajem.

Wielu inwestorów nie zdaje sobie też sprawy z tego ile czasu mogą zająć formalności związane z zakupem nieruchomości. Sprawdzenie stanu technicznego lokalu oraz zebranie dokumentów potrzebnych do podpisania umowy u notariusza trwa około miesiąca. Dodatkowo jeżeli kupujący chce skorzystać ze środków pochodzących z kredytu bankowego, ten czas wydłuży się do ok. 2 miesięcy. Pod uwagę należy też wziąć inne nieprzewidziane okoliczności np. sprostowanie sytuacji prawnej nieruchomości lub dodatkowe dokumenty których może wymagać bank w trakcie procedury weryfikacji zdolności kredytowej.

  1. Dopasowanie nieruchomości do wynajmu.

Rzadko zdarza się też, że zakupiona nieruchomość nie wymaga żadnych przeróbek, czasem nawet poważniejszego remontu. Na to też trzeba przewidzieć czas. Samo znalezienie odpowiedniej ekipy remontowej może trochę potrwać dlatego warto zająć się tym już w momencie wyboru konkretnej nieruchomości. Później przychodzi czas na remont oraz urządzanie mieszkania.

  1. Znalezienie najemcy i podpisanie umowy najmu.

Na koniec pozostaje już tylko wystawienie ogłoszenia o wynajmie mieszkania i znalezienie lokatorów. Warto też wcześniej przygotować umowę najmu lub zlecić jej wykonanie specjaliście. Dzięki temu jak tylko pojawi się potencjalny klient od razu można będzie przystąpić do jej podpisania.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.